Як намалювати своє родинне дерево

Posted by Admin on 2-04-2013, 01:59 in Сім'я & Відносини

Інформація про сімейний роді важлива для самосвідомості будь-якої людини. Наші предки могли бути простими людьми свого часу, але кожен з них незамінний для своїх нащадків. Вивчати історію свого роду краще за допомогою сімейного дерева. Його складання є прекрасним способом не тільки отримати потрібну інформацію, але й систематизувати її у відповідності з обраним порядком. Як правило, сімейне дерево маєієрархічну структуру. В залежності від обраної схеми дерево малюється в одному напрямку. Наприклад, по висхідній лінії, починаючи від самого молодшого нащадка.

Вам знадобиться:
- Аркуш формату А4;
- Олівець.

1. Для початку зберітьвсю інформацію про своїх предків. Відомості про бабусь і дідусів отримати нескладно, зазвичай ці дані відомі. А от далі дані доведеться отримувати з різних джерел. Дізнайтеся, чи зберігає ваша родина документи прабабусь і прадідусів, можливо нагородні документи, довідки. У старий-престарий альбомі може знайтися фото не тільки прабабусь, але і всіх їхніх дітей. Зазвичай такі фотографії підписували із зазначенням імен.

2. Розпитайте у самих старших членів вашої сім'ї про всі відомі їм предків. Записуйте не тільки імена, але також дати народження і смерті родичів. Бажано отримати дані і про бічних гілках вашого роду - дядьки, тітки, двоюрідні бабусі й дідусі. Вся ця інформація буде необхідна вам для складання родинного дерева. Якщо ваша сім'я жила в якій-небудь місцевості багато десятиліть, можна дізнатися про своїх предків в архівних записах міста.

3. Після збору достатньої інформації приступайте до малювання сімейного дерева. Складання дерева краще всього починати з останнього відомого нащадка вашої родини - вас і ваших братів і сестер або вже з ваших дітей.

4. Візьміть альбомний аркуш паперу формат А4. Підрахуйте кількість поколінь, інформацію про яких ви змогли отримати. Покладіть аркуш вертикально і розділіть його легким олівцеві пунктиром на дану кількість частин. Початковий начерк дерева найкраще виконувати олівцем.

5. Вгорі або внизу аркуша (як вам зручно) намалюйте прямокутники за кількістю людей у останньому коліні вашої родини. У кожному з прямокутників напишіть ім'я людини і рік народження. У наступній частині аркуша намалюйте прямокутники ваших батьків, а також братів і сестер з маминої і з татової сторони.

6. Від наймолодших нащадків одних батьків проведіть гілки і з'єднайте їх в одну суцільну лінію. Доведіть гілку до прямокутника батьків у старшому коліні. Так ви позначили перший родинний зв'язок.

7. Аналогічним чином продовжуйте сімейне дерево в заданому напрямку, малюючи коліно дідусів і бабусь, прабабусь і прадідусів з боку кожного батька. Прямокутники сестер і братів ваших прямих предків краще малювати набагато менше розмірами, щоб було чітко видно саме ваше походження.

8. Крім відображення на дереві прямого вашого походження в сім'ї, заповнюйте інформацію бічних гілок дерева. Від відповідних прямокутників відводите гілки із зазначенням нащадків братів і сестер ваших дідусів, бабусь і т.д.

9. Для померлих родичів, крім імені і дати народження, вказуйте дату смерті людини. Також бажано вписувати значущі події, що відбулися з даними родичем, наприклад, «Герой Великої Вітчизняної Війни» або «розкуркулили владою і заарештований, дата смерті невідома». Родичам часів царської Росії, по можливості, вказуйте їх стан (дворяни, купецтво, міщани, селяни).

10. При написанні спорідненості використовуйте правильні прикметники. Так запис «двоюрідний дядько» визначає спорідненість з людиною з другого коліна. Не забувайте включати в дерево усиновлених дітей і вторинні шлюбу ваших предків. Чим докладніше виявиться ваше дерево, тим більше значення воно матиме для вас надалі. Адже саме сила нашого роду підтримує нас у житті....

Відповідь на запитання: Як намалювати своє родинне дерево