Як оформити інвалідність з онкології

Posted by Admin on 28-03-2013, 04:10 in Здоров'я і медицина

Інвалідом вважається людина, якій захворювання або його наслідки не дозволяють жити повноцінно: трудитися, пересуватися, самостійно забезпечувати свої побутові потреби і т.д. Щоб допомогти хворому адаптуватися до нових умов, йому надають додаткові заходи соціальної підтримки. Пацієнтам з онкологічними діагнозами група інвалідності присвоюється після медичного огляду.Процедура його проходження регламентується «Правилами визнання особи інвалідом».

Вам знадобиться:
- Паспорт громадянина РФ або замінюючий його документ;
- Поліс обов'язкового медичного страхування;
- Направлення на медико-соціальну експертизу від лікувального закладу, органу соціального захисту чи пенсійного забезпечення;
- Заяву напроведення медико-соціальної експертизи;
- Медичні документи, що підтверджують стан здоров'я.

Інструкція:
1. Зверніться до лікаря-онколога. Як правило, після першого звернення до медичне установа до виникнення питання про оформлення інвалідності проходить від 4 до 6 місяців. В цей час йде активне первинне лікування: проводиться діагностика пухлинного вогнища, визначається можливість і необхідність хірургічного втручання, підбирається схема медикаментозної підтримки. Працюючому хворому видається листок тимчасовоїнепрацездатності, часто званий просто «лікарняним».

4. Після закінчення першої стадії лікувального процесу лікар районної поліклініки або фахівець онкологічного центру рекомендує почати оформлення інвалідності. Якщо пропозиції з боку доктора не надійшло, хворий може самостійно ініціювати цей процес. Медичний персонал не має права перешкоджати у зборі необхідної інформації та підготовки документів. Направити на огляд можуть також органи соціального захисту і пенсійного забезпечення.

3. Зберіть всі необхідні медичні документи. Лікуючий онколог видасть вам бланк - посильної аркуш, на якому лікарі-фахівці зроблять свої позначки. Хворий в обов'язковому порядку повинен відвідати дільничного терапевта, здати аналізи крові (загальний і біохімічний) і сечі, пройти рентгенографічне дослідження грудної клітки, зробити ЕКГ і УЗД органів черевної порожнини. Залежно від конкретного діагнозу можуть бути призначені додаткові лікарські консультації і дослідження.

4. На підставі відомостей посильного листа лікуючий лікар оформить медичний висновок про стан здоров'я онкологічного пацієнта, дасть обгрунтування необхідності присвоєння інвалідності і внесе всю необхідну інформацію в карту хворого. До напряму в Бюро медико-соціальної експертизи (БМСЕ) потрібно докласти виписки з висновків медичних стаціонарів, якщо людина перебувала там на лікуванні чи був прооперований. Якщо онкологічному хворому раніше була привласнена група інвалідності по іншому захворюванню, документи про це також потрібно надати в БМСЕ.

5. Трудящі громадяни повинні отримати ще один документ - характеристику робочого місця. Бланк документа можна отримати у поліклініці або знайти в інтернеті. Заповнюється форма співробітником відділу кадрів і підписується керівником організації. Характеристика потрібна для того, щоб члени комісії МСЕ змогли оцінити ступінь небезпечності умов праці для здоров'я пацієнта.

6. Напишіть заяву на ім'я голови Бюро за місцем проживання або постійного перебування. Зробіть копії всіх зібраних документів. Крім того не забудьте взяти з собою паспорт і поліс обов'язкового медичного страхування.

7. Віднесіть зібрані документи до БМСЕ. Там вам призначать конкретну дату проведення огляду. На жаль, період очікування може затягнутися, оскільки комісії дуже завантажені роботою. Однак це не привід для хвилювання. Датою призначення групи інвалідності буде вважатися день подачі заяви.

8. Прийдіть на огляд у призначений час і зверніться до чергового медичному працівнику, який розповість вам порядок проходження комісії. Як правило, спочатку потрібно здати оригінали документів. Потім пацієнта запросять у кабінет для особистої бесіди і огляду.

9. За результатами огляду фахівцями БМСЕ буде встановлена група інвалідності пацієнта, ступінь необхідного обмеження трудової діяльності, призначена індивідуальна програма реабілітації. У підтвердженні факту визнання онкологічного хворого інвалідом йому видається довідка встановленого зразка. Якщо інвалідність не призначена, комісія може (на прохання людини) надати письмові результати проведеного огляду.

10. Зверніться до регіональної філії Пенсійного фонду для призначення виплат за інвалідністю. Фахівці БМСЕ самостійно направлять акт присвоєння групи в пенсійний орган в триденний термін. Але хворий повинен прийти на прийом особисто, щоб вирішити організаційні питання по виплаті пенсії....

Відповідь на запитання: Як оформити інвалідність з онкології