Як написати твір про природу

Posted by Admin on 2-04-2013, 01:59 in Освіта

Не секрет, що школярі зазнають великих труднощів при написанні творів будь-якого типу і на будь-які теми. Якщо ж учитель просить написати твір про природу, часто учні і зовсім не знають, як впоратися з цим завданням. У них виникає безліч питань: з чого почати, якого виду повинен бути текст (опис, міркування або розповідь), без чого не можна обійтися.

Інструкція:
1. Твір про природу школярі вчаться писати на уроках російської мови ще в початкових класах. Звичайно, ці роботи ще невеликі за обсягом. У них хлопці описують, наприклад, лісову галявинку або берег річки. У середній ланці такі твори стають більш складними в будові і за формою. Наприклад, дуже часто вчителі пропонують учням написати твір на тему "Любіть і бережіть природу". Таку роботу потрібно оформляти як твір-роздум. Напишіть, чому природу треба берегти, від кого охороняти. Поміркувати про те, що може статися, якщо не вийде зберегти природні багатства.

2. Такого типу твори можна побудувати і як опис якогось куточка природи. Опишіть красу цього містечка. Використовуйте якомога більше прикметників, які дозволять вам підкреслити красу цього місця. Напишіть про свої враження від побаченого. Наприклад, якщо ви будете писати твір на тему "Волга - велика російська ріка", відзначте не тільки велич ріки і красу її берегів, але і підкресліть, якими багатствами вона нас обдаровує. Напишіть про те, що люди просто зобов'язані зберегти таке багатство для майбутніх поколінь.

3. До творчим роботам, в яких школярі описують природу, відносяться також твори про пори року. Практично кожен учень стикався з необхідністю написання твору на тему "Весна прийшла". Опишіть першу ознаки приходу цього чудового часу року: поява перших клейких листочків, дзюрчання струмочків, приліт граків, пісні солов'я. Напишіть про свій настрій в цей час: радості і оптимізмі. Зробіть висновок про те, що ви любите весну.

4. Твір про природу ви пишіть також на уроках літератури, коли знайомитеся з віршами Тютчева чи Фета, Єсеніна чи Плещеєва. У таких роботах вам потрібно розповісти про те, як пишуть поети про природу, спробувати передати те настрій, Яким просякнуті ці рядки. У таких творах можна наводити цитати з віршів на підтвердження своїх міркувань.

5. Іноді вчитель пропонує вам написати твір по картині, де представлений небудь пейзаж. Ви повинні докладно описати, що і як зобразив художник, які кольори використовував для цього. Також відзначте, чи вдалося, на ваш погляд, автору картини передати красу природи, напишіть про свої враження від побаченого....

Відповідь на запитання: Як написати твір про природу